SAMSUN İL MEM ARGE

ŞEHRİMİZ SAMSUN

Bakanlığımız çalışmaları kapsamında çocukların kendi bölgelerinin üretim, kültür, sanat ve coğrafi kapasitesini keşfetmesine, bitki ve hayvan türlerini, yöresel yemeklerini, oyun ve folklorünü tanımasına imkân sağlamak amacıyla ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5, 6, 7 veya 8. sınıflarında haftada 2 ders saati olarak uygulanmakta olan ilgi (a) Kurul Kararı eki Öğretim Programı'nın sınıf içerisinde etkin bir şekilde uygulanması için ilimize özgü olmak üzere "Şehrimiz Samsun" ders kitabı hazırlanmıştır.
ŞEHRİMİZ SAMSUN

ŞEHRİMİZ SAMSUN:

18-09-2023

 

 

 

 

 

 

 

 

Bakanlığımız çalışmaları kapsamında çocukların kendi bölgelerinin üretim, kültür, sanat ve coğrafi kapasitesini keşfetmesine, bitki ve hayvan türlerini, yöresel yemeklerini, oyun ve folklorünü tanımasına imkân sağlamak amacıyla ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5, 6, 7 veya 8. sınıflarında haftada 2 ders saati olarak uygulanmakta olan ilgi (a) Kurul Kararı eki Öğretim Programı'nın sınıf içerisinde etkin bir şekilde uygulanması için ilimize özgü olmak üzere "Şehrimiz Samsun" ders kitabı hazırlanmıştır. Ders kitabının basılması ve uygulanması ile ilgili Samsun Büyükşehir Belediyesi ile ilgi (c) protokol imzalanmıştır. "Şehrimiz Samsun" seçmeli dersi okutulan öğrencilerimize yönelik olarak Büyükşehir Belediyemiz tarafından ve İl Mili Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda mayıs ayında şehrimizin önemli noktalarında gezi faaliyetleri düzenlenmektedir. Bu kapsamda 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında "Şehrimiz Samsun" seçmeli dersini okutacak okullarımızın listesi şu şekildedir:

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SEÇMELİ ŞEHRİMİZ SAMSUN DERSİ OKUTACAK OKUL LİSTESİ

Şehrimiz Samsun Kitabı

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat5 55019 SAMSUN - 03624358063

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.