SAMSUN İL MEM ARGE

İMECE

İmece, güzide ilimiz Samsun'a hizmet veren tüm kamu kuruluşlarının el ele vererek;Öz kaynaklarını birbirileri ile paylaşacağı, Kurumlar arası dayanışmayı ve işbirliğini pekiştireceği,güçlü bir paylaşım ve tasarruf projesidir.
İMECE

 

İMECE

İhtiyacı olan kurumların, dijital platform üzerinden istedikleri malzemeleri temin edebilmeleri temel amacımızdır.

İmece, güzide ilimiz Samsun'a hizmet veren tüm kamu kuruluşlarının el ele vererek;Öz kaynaklarını birbirileri ile paylaşacağı, Kurumlar arası dayanışmayı ve işbirliğini pekiştireceği,güçlü bir paylaşım ve tasarruf projesidir.

Projemiz Kapsamında:

Kamu kuruluşların envanterinde bulunan ihtiyaç fazlası veya atıl durumdaki bütün malzemeler Müdürlüğümüz tarafından oluşturulacak çevrim içi platforma taşınarak, bütün kurumların erişimine açılacaktır. İhtiyacı olan kurumların, dijital platform üzerinden istedikleri malzemeleri temin edebilmeleri temel amacımızdır. Yardımlaşma ve Dayanışma değerlerini canlandırma parolasıyla ilerleyecek projemizde Basit arızası bulunan malzemelerin tamir ve dönüşümlerini, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizde öğrencilerimizin deneyim kazanabileceği fırsatlara çevirmek ikinci amacımızdır.

Depolarda unutulmaya yüz tutmuş malzemeler Temel Eğitim Kurumlarımızdaki öğrencilerimizin Hayallerini Kodlayacağı, Geleceğe Yön vereceği  Bilgisayar Laboratuvarlarına dönüştürülecektir.

Sonuç olarak; öz kaynaklarımızdan yararlanıp çağın gerektirdiği fiziksel ortamları sıfıra indirgeyebileceğimiz maliyetlerle inşa ederek hatırı sayılır miktarlarda kamu tasarrufu sağlanacaktır.

Projenin Adı: İMECE

Projeyi Düzenleyen (kurum): Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Projeyi Düzenleyen Kurum Yetkilisi/görevi: Dr. Murat AĞAR - İl Milli Eğitim Müdürü

Projenin Konusu:

·         Samsun iline hizmet veren bütün kamu kurumlarının ihtiyaç fazlası tüm malzemelerini ulaşılabilir hale getirerek paylaşım ve tasarruf sağlanması.

Projenin Kapsamı: 

·         Samsun Valiliğine bağlı tüm kamu kurumları,  Samsun Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Üniversitesi, Samsun Üniversitesi ve 17 İlçe Belediyesi

Projenin Amacı:

·         Kurumlar arasında işbirliği, dayanışma ve yardımlaşma değerlerini harekete geçirerek, ihtiyaç fazlası her türlü malzemeyi ulaşılabilir ve kullanılabilir hale getirmek suretiyle kamu tasarrufu sağlamak.

Projenin Ana Faaliyetleri / Hedefi:

·         İMECE ÇEVRİMİÇİ PLATFORMUNUN OLUŞTURUMASI

o    Projemiz, Samsun Valiliğine bağlı tüm kamu kurumları,  Samsun Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Üniversitesi, Samsun Üniversitesi ve 17 İlçe Belediyesi arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla çevrimiçi olarak yürütülecektir. Kurumlardan, proje ile sorumlu kişilerin iletişim bilgileri resmi yazı ile istenmiş olup çevrimiçi sistem tarafından şifre verilmek üzere depolanmaktadır. 15 Ocak 2022 tarihinde yayınlanacak çevrimiçi sistemimizden, paylaşımlarda aynı tarihte başlayacaktır.  Online sistem devreye girer girmez kurumlarda ihtiyaç fazlası tüm malzemeler şifre sahibi sorumlu kişiler tarafından sisteme yüklenmeye başlayacaktır. Çevrimiçi platformun nasıl kullanılacağı ile ilgili eğitimler çevrimiçi olarak yapılacaktır. Sisteme yüklenen malzemeler ihtiyaç sahibi diğer kurumlar tarafından talep edilecektir. Talep edilen malzemeler Talep Değerlendirme Komisyonu tarafından her hafta Cuma günü toplanarak incelenecektir. Bu sayede malzemelerin en çok ihtiyacı kurumlara aktarılması ve malzemelerin homojen dağıtılması sağlanacaktır. Talebi onaylanan kurum, ilgili malzemeyi talep ettiğini belirten resmi yazısını ilgili kuruma iletecektir. Malzemenin ilgili kurumların mevzuatına uygun olacak şekilde resmi yazı ile talep edilmesinin ardından proje metninde örneğini belirlenen tutanak ile temin edebilecektir. İlgili malzemenin nakliyatı talep eden kuruma ait olacaktır. Kurumlarında ihtiyaç fazlası basit arızası bulunan malzemeler ise Meslek Liselerinde görev yapan gönüllü öğretmenlerimiz tarafından tamir edilebilecektir.

·         PAYLAŞIMLARIN BAŞLAMASI

o    Çevrimiçi platform yayınlandıktan sonra kurum sorumlularının şifre işlemlerini ve eğitimlerini tamamlayıp ihtiyaç fazlası malzemeleri sisteme yüklemesi beklenecektir. Projenin ağır yükünü çevrim içi platform taşıyacaktır. Talep edilen malzeme okullara tutanak ve resmi yazı ile teslim edilecektir. Proje metnimizde paylaştığımız tutanak örnek olmakla beraber, kurumlar malzeme paylaşımlarını yaparken kendi mevzuatlarında geçen yasal prosedürü uygulamakla yükümlüdürler. Malzemelerin nakliyesi malzemeyi talep eden kuruma ait olacaktır.

Projenin Başlama ve Bitiş Tarihleri: Eylül 2023-Ağustos 2024

Ortak Kurum(lar) ın Adı ve Yetkilisi: 

  • Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşları

Proje Koordinatörü: Kenan ARSLAN - İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı

Proje Yürütme Kurulu:

  • Kenan ARSLAN - İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı
  • Kemal ERCAN - İl MEM ARGE
  • Kürşat COŞKUN - İl MEM ARGE
  • İsmail FİL - İl MEM ARGE

İMECE Web Sitesi

İMECE Site Kullanım Klavuzu 

İMECE Kurum Sorumlu Listesi

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat5 55019 SAMSUN - 03624358063

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.